Podatki

 • Doradztwo podatkowe obejmuje, przede wszystkim:

  • konsultacje co do praw i obowiązków podatkowych związanych z bieżącym prowadzeniem działalności gospodarczej
  • optymalizacje podatkowe
  • podatkowe doradztwo transakcyjne
  • reprezentowanie przedsiębiorców w postępowaniach podatkowych
  • audyty i przeglądy podatkowe

   

   

  Doradztwo podatkowe opieramy na wiedzy i doświadczeniu współpracujących z nami doradców podatkowych. W kwestiach niejednoznacznych występujemy do US z wnioskiem o indywidualne interpretacje.

   

  Wynagrodzenie za doradztwo podatkowe szacowane jest każdorazowo na podstawie indywidualnej wyceny – w zależności złożoności i czasochłonności projektu.

   

 •  

  Projekt zwrot VAT

  Osoby prowadzące działalność gospodarczą, które kupiły lub zamierzają kupić nieruchomość za pośrednictwem firmy deweloperskiej, mogą dokonać optymalizacji transakcji zawartej na rynku nieruchomości (zakup mieszkania, gruntu, miejsca postojowego etc). W przypadku nabycia nieruchomości od dewelopera istnieje możliwość odzyskania części lub całości podatku VAT.

   

  Zajmujemy się tworzeniem odpowiednich struktur na potrzeby danej transakcji – odzyskiwanie podatku VAT, amortyzacja etc. Dzięki temu nabywana nieruchomość jest efektywnie tańsza.

   

  Cały proces przeprowadzamy kompleksowo – oprócz aspektów prawnych, jeżeli jest to konieczne rozliczane są także, kwestie księgowe, dzięki czemu Klient otrzymuje gotowy projekt.

   

  Reprezentujemy Klientów we wszelkich kwestiach związanych z wdrożeniem projektu (również
  w czynnościach kontrolnych), występujemy o indywidualne interpretacje do US.

   

  Co do zasady od klientów nie są pobierane stałe opłaty, jedynie success fee od uzyskanych oszczędności.

   

  Oferta dotyczy transakcji już zawartych lub planowanych.

   

  „Wychodzenie” z transakcji

  Posprzedażowa opieka SOHOfinance obejmuje:

  • Wsparcie doradcy podatkowego w procesie wychodzenia z inwestycji.
  • Przygotowanie opinii prawnej dotyczącej skutków w obszarze podatku VAT w zależności od momentu sprzedaży nieruchomości.

 •  

  Wieloletnie doświadczenie w obsłudze przedsiębiorców, pozwala nam na znajdowanie oszczędności przy nabywaniu i sprzedawaniu pojazdów.

   

  We współpracy z doradcą podatkowym analizujemy indywidualnie sytuację poszczególnych klientów (każdy przypadek wymaga osobnej interpretacji, np. pojazd może być nabyty od osoby fizycznej na zasadzie umowy kupna-sprzedaży, z komisu na tzw. VAT marżę, bądź z salonu przy pełnym odliczeniu podatku VAT). Po przeanalizowaniu dokumentacji znajdujemy rozwiązania pozwalające zbyć środek transportu bez podatku VAT i podatku dochodowego.

   

  Zapewniamy indywidualne opinie podatkowe i/lub indywidualne interpretacje z Ministerstwa Finansów.

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz